אודות הפרויקט - שירים שכתבו אחרים
20484
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-20484,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-1.6.1,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

אודות הפרויקט

שירים שכתבו אחרים

משירים שכתבו אחרים – לפרויקט מוסיקלי

"לכתוב שירים זה אולי דבר נעים, אתה יושב בחדר וכל הקירות מתגבהים" (דליה רביקוביץ')

ההרכב שירים שכתבו אחרים הוקם לפני שנתיים, על ידי גדעון לוי (שירה) מוטי כהן (לחנים וגיטרה) ועומר קינן (קלידים והפקה). במשך תקופה ניגנו את השירים בדירת סטודנטים ירושלמית, חושבים ומדברים על המילים, כותבים את המוזיקה ומחפשים  עיבוד שיבטא את הטעם המוזיקלי שלנו ויתן כבוד לטקסטים החשובים שאנחנו עובדים איתם.

השירים הולחנו על ידי מוטי כהן, במהלך השנים האחרונות, במשך תהליך אישי וסבלני… בתור התחלה לא הייתה כוונה לגבש אותם לפרויקט או אלבום מלא, אבל ככל שעבר הזמן הצטברו החומרים לכדי קבוצה מגובשת, בעלת אופי, שמורכבת מהרבה טעמים מוזיקליים והשפעות.

תחילת הדרך

תחילת העבודה הייתה על שירים מקוריים, אך עם ההבנה שלשירי המשוררים יש צבע ואופי משלהם הוחלט להקדיש להם את מלא תשומת הלב. כך גם נבחר השם "שירים שכתבו אחרים" שלקוח מתוך שירה של דליה רביקוביץ'- ״אתה בוודאי זוכר".

השירים, של מגוון משוררים מתקופות שונות ובסגנונות כתיבה שונים,  נבחרו בקפידה, כשהמכנה המשותף הוא החיבור לטקסט מצד אחד ומציאת ה"לב" המוזיקלי בתוך השיר שמאפשר את הלחן והעיבוד.

ההופעות הראשונות היו אינטימיות ואקוסטיות, ולוו כמובן בהתרגשות רבה… רק שירה גיטרה ופסנתר, בפאבים קטנים, בתי קפה ובתים של חברים. שם והגיעה ההבנה שהשירים מתחברים להופעה שהיא שלמה מסך כל השירים, יחד עם החיבוק והאהדה מהקהל שבא והוקסם.

 

"חול אפסי" שכתבה דליה רביקוביץ' בהפקתו של אורי אבני יצא כסינגל ראשון, והושק בהופעת הרכב מלא חד פעמית בתיאטרון בחצר בישוב נטף. אחרי החוויה בהופעת הרכב מלא, נולדו עיבודים חדשים להרכב של שישה נגנים – יחד עם טל ידין, אלון רוזנפלד ושיר גינות, שהחליף על התופים את דניאל פיינגולד.

"לוי אותי לנמל התעופה, אני לא עף, לא הולך לא עוזב" (יהודה עמיחי)

חבריי ההרכב

הכירו את

שירים שכתבו אחרים

מוטי כהן

מוזיקאי ואיש חינוך. גר בירושלים ומנהל את מחלקת החינוך בבית הספר לצילום ואמנות "מוסררה". עוסק בשירה, אמנות ומוזיקה ובקשר הקשר שנרקם ביניהם. בחר והלחין את השירים עד לכדי התגבשות ההופעה והאלבום.

גדעון לוי

מוזיקאי ואיש סאונד, גר בירושלים וסטודנט למוזיקה חדשה בבית הספר מוסררה. שותף בהרכב photosonic שיוצר מוזיקה בכלי מיוחד שמתרגם אור לצלילים וחוקר את היחסים ביניהם.

עומר קינן

פסנתרן, מלחין ומפיק. גדל והתחנך מוסיקלית בירושלים תחת הדרכתו של ארני לורנס. בוגר רימון, פעיל בסצנת המוסיקה המקומית בתל-אביב ושותף במספר רב של הרכבים מוסיקליים מצליחים.

טל ידין

גיטריסט, ומחנך מוסיקלי. מתגורר בתל אביב, בן קיבוץ נאות סמדר שבנגב הדרומי. בוגר רימון במסלול לנגני ג'אז מצטיינים. פעיל במספר פרוייקטים מוזיקליים בסצינת המוזיקה המקומית, הנעים במנעד ההשפעות הרחב שבין רוק, פולק וג'אז, וכן מופיע עם חומרים מקוריים פרי עטו.

אלון רוזנפלד

יליד נטף בהרי ירושלים, למד מוסיקה ברימון והנדסת קול בבי״ס ׳סאונד׳ של יואב גרא. מוסיקאי פעיל בסצינת המוסיקה המקומית בישראל וניסיון עשיר של עבודה עם מיטב האמנים כטכנאי באולפני קאבום ובסיסיט להקת סולמה המצליחה.